8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ULUSLARARASI KARMA SERGİ / 8-17 MART 2022

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ULUSLARARASI KARMA SERGİ

8-17 MART 2022

“KADINA BAKIŞ” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Uluslararası Karma Serginin açılışı 8 Mart 2022 tarihinde saat: 14.00’te Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aylin Gürbüz ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Figen Girgin’in konuşmalarıyla yapıldı. Serginin açılışına Eğitim Fakültesinin hocaları, SAYRED sanatçıları, akademisyen sanatçılar, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Sergide Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri Mertcan Zeytünlü, Gökhan Koç ve Şevval Tarakçı müzik dinletisi performansı sergiledi.

“KADINA BAKIŞ” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Uluslararası Karma Sergi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü adına Sanatın Yedi Rengi Derneği(SAYRED) ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliğiyle SAYRED ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü adına Doç. Dr. Aylin GÜRBÜZ tarafından düzenlenmiştir. Sergiye, hayatımızın her bir anını anlamlandıran kadınlarımızın önemine vurgu yapmak amacıyla “KADINA BAKIŞ” ismi verilmiştir.

Sergide SAYRED üyeleri, akademisyen sanatçılar, Trakya Üniversitesi lisansüstü öğrencileri ve uluslararası sanatçılar olmak üzere 24 ülkeden 85 sanatçının eserleri yer almıştır. Bu ülkeler arasında Türkiye’nin yanı sıra, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Hindistan, Hollanda, İran, İspanya, İtalya, Tayvan, Karadağ, Kıbrıs, Kosova, Kuzey Makedonya, Meksika, Pakistan, Romanya, Senegal, Sırbistan, Singapur, Ürdün, Venezuela, Yunanistan yer almaktadır.
Eserler Trakya Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Eğitim Binası Fuaye Salonunda sergilenerek sanatseverlerin beğenisine sunulmuştur. Serginin açılışı Sergi 8-17 Mart 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Sergi ile ilgili haberlere:
https://sayred.org/
https://www.trakya.edu.tr/
https://egitim.trakya.edu.tr/
sitelerinden ulaşılabilir.

Not: Sergi için online katalog hazırlanacak ve en geç Haziran 2022 sonunda https://sayred.org/ adresinden erişilebilecektir. Serginin bilgilerine ve fotoğraflarına https://sayred.org/ adresinden ulaşılabilir. Katılım belgeleri kargo ile eserlerle birlikte sanatçılara Nisan 2022 içerisinde iletilecektir. E-katılım belgesi, sanatçı kartı, afişlerin güncel hali e-mail ile gönderilmiştir. Saygılarımla.

Doç. Dr. Aylin GÜRBÜZ
Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı
SAYRED Başkanı

Share This